Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap

A rendezvény időpontja: 2020. 09.16-23.

A rendezvény célja: 18. alkalommal rendezik meg Európa városaiban, melynek célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Európa legnagyobb közlekedési és környezetvédelmi kampánya.

A rendezvény leírása: 2019 évben Magyarországon 160 település vett részt. A kampány hazai koordinátora az Innovációs és Technológiai Minisztérium. Az ésszerű közlekedés gazdaságnövelő hatására helyezi a hangsúlyt, népszerűsíti a közlekedési eszközök megfelelő kombinálásával a környezet védelmét. Útlezárás ezen a napon az autósoknak a városközpontokban.

Helyi programunk az önkormányzattal közösen:
– kerékpáros felvonulás a városban 
– KRESZ és kerékpáros ügyességi vetélkedő, terep bringázás
– Busz graffiti készítése
– óvodások nyuszi motoros versenye
– 20. Csongrád-Szentes “G”-átfutás 14 km futóverseny a Tisza-gáton

Résztvevők:
cégek, munkahelyek, iskolák, óvodák, civil szervezetek, csongrádi és szentesi lakosok, meghívott testvérvárosok delegáltjai, külföldi vendégek

 

Tervezett résztvevők száma: 500 fő

Időtartam: 7 nap

Oszd meg másokkal is!