Európai Sporthét

Kerékpártúra a Tisza folyó mentén (25 km)

Szeptember 23-30.

Az Európai Sporthét az Európai Bizottság kezdeményezése, melynek célja a rendszeres testmozgás népszerűsítése.

A kampány arra ösztönözi az európaiakat, és közte a magyarokat is, hogy minél többet mozogjanak a Sporthét ideje alatt, illetve ennek hatására az egész évben aktívabb életet éljenek. A programsorozat 2015 óta tartó sikereinek köszönhetően 2019. szeptember 23. és 30. között újra lesz Sporthét, amely ismét számos vonzó sportolási lehetőséget kínál majd a társadalom minden tagjának. Magyarország az elmúlt két évben európai viszonylatban is kiemelkedően aktív résztvevője volt a projektnek, a koordinációval kapcsolatos hazai feladatokat továbbra is a Magyar Szabadidősport Szövetség látja el.