Rendezvénynaptár 2023

A CSETE Egyesület 2023 évi célja a 7-26 éves csongrádi fiatalok közösségépítő programjainak szervezése rendszeres mozgáslehetőséggel és alkotó programokkal. A CSETE Egyesület egészségmegőrzéssel és természetvédelemmel kapcsolatos szakmai programjának megismertetése online lehetőségekkel. Megalakulásunk 15. éves jubileumát és 25 közösségi eseményt szervezünk várhatóan 250 fő közvetlen bevonásával, figyelve a hátrányos helyzetű fiatalokra. 1 fő számára tovább biztosítjuk a megkezdett 8 órás civil közösségszervező munkakört. Önkéntesek képzésével a helyi civil szféra erősítése, szervezetünk fenntartása.

1. Önkéntesek toborzása, diákok számára 50 óra közösségi munka szervezése

Magyarország, Csongrád, Szentes városi középiskolák (HMG,BJG,HSZC)

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Önkéntesség témakörben képzést tartunk a helyi diákoknak a középiskolákkal kötött megbízás alapján. Bevonjuk az egyesületi rendezvényeink lebonyolításába. Arra törekszünk, hogy a CSETE Egyesület tagságába lépjenek és a későbbiekben vezető tisztséget, civil munkát vállaljanak.

2. Rendszeres mozgásprogramok (4 kerékpártúra, 4 gyalogtúra)

Magyarország, Csongrád, Szentes, Tiszaalpár, Baja

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Szabadidősport programok szervezése diákok és hátrányos helyzetű fiatalok részére. Felfedezve a helyi környezet egészségmegőrzésre alkalmas adottságait és lehetőségeit. 4 évszak Kerékpártúra/4 alkalom Gyalogtúraprogramok rendszeresen évszakok szerint 4 alkalommal. Együttműködve a város középiskoláival mindösszesen 240 fő bevonásával.

3. Úszásoktatás (hátrányos helyzetű 5-8 éves gyermekek számára)

Magyarország, Csongrádi Uszoda és Fürdő

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Vízi foglalkozások szervezése egészségügyi problémákkal küzdő vagy nehéz anyagi körülmények között élők számára, akik az úszás alapjait szeretnék elsajátítani. Együttműködve a város óvodáival mindösszesen 35 fő kisgyermek bevonásával. Az úszásoktató képzése az egyesület támogatásával valósult meg, ezért szeretnénk a szakmai tudásából profitálni és megbízási szerződéssel alkalmazni.

4. Szemétszedés, tereprendezés közvetlen lakókörnyezetünkben

Magyarország, Csongrád, Tisza folyó 5 km hosszú partszakasza

Dátum: 2023.04.01.-2024.03.31.

„Örökbe fogadunk” az önkormányzattól egy 5 km hosszú Tisza folyó menti partszakaszt, melyet felelősök megjelölésével 1 éven keresztül rendszeresen tisztán tartunk. A városi önkormányzattal és a helyi iskolákkal közösen 80 fő gyermek bevonásával és 10 fő felnőtt önkéntessel valósítjuk meg.

5. Civil fórum és adományosztás hátrányos helyzetű diákoknak

Magyarország, Csongrád, Bázis Sport Klub

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Célunk a kistérségi civil szervezetek összefogása. Az önkéntesség és az adományozás lehetősége témákról fórum szervezése. Civil tanácsadás programunkat a fiatalkorú önkéntesekre fókuszáljuk. A képzésbe bevont fiatalok tervezett létszáma 20 fő. Kerékpárok (3-4 db) átadása az arra rászorulóknak.

6. Online kihívások fiataloknak (fotópályázat)

Magyarország, Csongrád, CSETE online felületei

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Online fotó pályázat, online karantén program, online hangfürdő. Célunk az eddig elindított online programjaink folytatása, lehetőséget teremtve a 19-26 éves fiatal korosztályúaknak az érdeklődési körük bővítésére és a CSETE Egyesület természetvédelemmel kapcsolatos eseményeinek szélesebb körökben való megismertetésére.

7. Kiadvány létrehozása MANGA rajzfüzet, online játék indítása

Magyarország, Csongrád

Dátum: 2023.04.01.- 2024.03.31.

Fiataloknak tetsző MANGA rajzstílus megismertetése a célunk 12 oldalas papíralapú rajzfüzet kiadásával. Téma: természetvédelem, egészségmegőrzés, modern aktív sportolási lehetőségek Előző évben nagy sikerű színező játékot indítunk online felületen, mivel több mint 100 fő vett részt.

„Tekerj a zöldbe!” országos kerékpártúra sorozat a hazai aktív turizmus népszerűsítésére

1. „Tekerj a zöldbe!” Csongrádtól Bokrosig
  2. Kerékpártúra a Tisza mentén „Tekerj a zöldbe!”
  3. „Tekerj a zöldbe!” lila levendulák közt
  4. „Tekerj a zöldbe!” III. Zarándok kerékpártúra a Tiszaalpári kolostorhoz
  5. Tiszán innen Tiszán túl „Tekerj a zöldbe!”
  6. „Tekerj a zöldbe!” IV. Zarándok kerékpártúra a tiszaalpári Szent Benedek lányai Kolostorhoz
  7. „Tekerj a zöldbe!” Istvánújfalusi bortúra
  8. „Tekerj a zöldbe!” diáksport program