Kerékpártúra a Tisza mentén

Egy izgalmas kerékpártúrára hívunk, ahol a Tisza folyó mentén az ártéri erdők, gátak ėlővilágának sokaságát élvezheted. Szükség lesz a kitartásodra is, mert aki a 25 km rövid távon nem fárad el, az komppal átkelhet a Tiszán és Szegvár, Szentes felé 65 km-t kerékpározva térhet haza. Útközben frissítőállomások és igazi magyar babgulyás biztosítja a felfrissülést és az energiát. A módosított július 11-i dátum lehetővé teszi, hogy a Tisza áradását és a vizek ökológiai szerepét is megszemléljük. A rendezvény célja: Olyan hosszú távú (65 km ) kerékpártúrát szervezünk, ahol az erdők és a víz ökológiai problémáit szemlélhetjük. (fakitermelés, árvíz, szúnyogok, elsivatagosodás, vízszabályozás, erdőtelepítés,)

Rendezvényszervezés:

 A kerékpártúra útvonala: Csongrád- Csanytelek- Ópusztaszer-Baks-Szentes- Csongrád (65 km)

Komppal kelünk át a Tisza folyón, kerékpáros turista pihenő helyet veszünk igénybe Csanyteleken a Faluházban.

Kis kőr: Csongrád Fa-híd —-Szentes híd csongrádi oldala—- Tisza-gát——Csanytelek Faluház—Felgyő—-Csongrád

Nagy kőr: Csongrád—-Csanytelek Faluház—-Mindszent komp—–Szegvár—–Szentes—-Csongrád

Részvevők: kerékpáros civil szervezetek, helyi lakosok, gimnáziumi diákok, más civil szervezetek

A kerékpártúrát képzett túravezető kíséri.

Résztvevők tervezett létszáma: 30 fő

Időtartam: 1 nap

Oszd meg másokkal is!